Alaçatı Windsurf & Kiteboard Okulu

Windsurf & Kiteboard

Spor

Türkiye » İzmir

Windsurf, köklü bir geçmişi olan, denizlerde, göllerde ve ayrıca kapalı havuzlarda yapılabilen bir spor dalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte windsurf malzeme çeşitliliği gün geçtikçe artmaktadır. Bu yüzden Windsurf öğrenmek oldukça kolaylaşmıştır. Windsurf zaman içerisinde oldukça gelişerek olimpiyat ve slalom müsabakalarına birçok sporcu yetiştirmiş ve bu spor'da birçok dünya şampiyonu çıkmasına vesile olmuştur.

Türkiye’de bu spor 1970’li yıllardan itibaren yapılmaya başlanmıştır. O yıllarda windsurf yapan sporculardan biri olan “Kerim Engin Kalafatoğlu” ülkemizde bu sporun yaygınlaşması için büyük bir çaba göstermiştir. Birçok yerde bu spor yapılmaya başlanmış, kulüpler kurulmuş ve okullar açılmıştır.

Alaçatı’da bu spora ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Dünyanın sayılı windsurf merkezlerinden birisidir. Her sene başta Dünya ve Türkiye şampiyonası olmak üzere birçok yarışa ev sahipliği yapmaktadır.

Kerim Engin Kalafatoğlu, Türkiye’nin ilk windsurf okulunu 1993 yılında “Alaçatı Windsurf Okulu” adı altında açarak bir ilke imza atmıştır. Burada profesyonel öğrenciler yetiştirmiş, olimpiyat ve dünya şampiyonalarına sporcu göndermiştir.

Alaçatı windsurf okulu, windsurf’ün yanı sıra kiteboard eğitimi de vermektedir. “Windsurf ve Kiteboard Kampı Projesi’ni hayata geçirerek windsurf ve kiteboard sınıflarında gelecekte ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirme adımlarını da atmıştır.

 

Çark Plajı, Liman Mevkii Alaçatı - Çeşme 35950 İzmir / Türkiye
+90 232 716 61 61
alacatiwindsurfokulu@alacati.com Mesaj Gönder

Websitesi için tıkla