MARİA EKMEKCİOĞLU: "Aşçı malzemeleri koyar ve ruh da tadı yaratır!”

Maria Ekmekcioğlu, Istanbul’lu özel bir hanım, ünlü bir şef ve daha fazlasıdır …Maria, güçlü bir kişiliğe sahip, coşkulu, romantik, bir anne ve ev hanımı, ama aynı zamanda başarılı bir iş kadınıdır. Kendisi gerçekten dinamik bir hanım; bu durum, hayata yönelik tutumuyla açık bir şekilde kanıtlanabilir ama aynı zamanda tüm bu yıllar boyunca hiç de kolay olmayan bir hayatta, çünkü kendisine hiçbir şey bedelsiz verilmemiştir, başardığı kariyeri ile de kanıtlanabilir. Sıkı çalışma, gözü peklik, cesaretle, azim ve sabırla Maria, karşılaştığı tüm problem ve zorlukları aşmayı başardı ve büyük profesyonel başarısına yol açan hayallerini gerçekleştirdi.

Maria, İstanbul’da, Boğazın hemen yanında Kandilli’de doğdu. Ebeveynlerinin evindeki tatlar, kokular, renkler ve aromalar hayatını doldurmaya başladığında ve kendisini ilk pişirme adımlarına götürdüğünde küçük bir kızken, erken yaşta yemek pişirmeye başladı. Maria için yemek pişirmek büyük hayaliydi ve artık aşkı ve tutkusu haline geldi, hayatın amacıdır; Maria için sadece bir iş veya meslek değildir. Maria’nın eşsiz lezzeti ve leziz yemekleri İstanbul’daki “Maria’nın Bahçesi” restoranını ziyaret eden Türkleri büyülemiştir. 2016’dan itibaren de Atina’da açtığı restoranla Yunanlıları büyülemektedir. Söylediği gibi, işyeri ikinci evidir, bu yüzden de hem kendisini hem de misafirlerini güz ve rahat hissettiren bir şekilde dekore etmiştir.

“Restoranımdaki atmosferin rahat ve otantik olmasını istiyorum. Misafirlerimin kendini bir dostunun evinde veya kendi evin yemek yer gibi hissetmesini istiyorum.”

 

 

Zeytinoglu Cadesi, Yesim Sokak No:7 Etiler/Akatlar, İstanbul / Türkiye

Websitesi için tıkla