İstanbul'da Yılbaşı nasıl kutlanır?

Istanbul her halükarda büyüleyici bir şehir, ama özellikle Noel ve Yılbaşında, tüm gün süren alışverişlerden, tatlı yapma atölyelerinden, organize konserlere ve muhteşem partilere kadar yapılacak birçok ilginç şey var... Eğer bu şenlik günlerinde Istanbul'da bulunacak kadar şanslıysanız kesinlikle harika vakit geçireceksiniz! Istanbul'da Yılbaşı günlerinde yapabileceğiniz ilginç şeyler seçtik, keyfini çıkarın!

  • Aslen Sant' Antonio di Padova denilen ve Aziz Antoine Kilisesi olarak bilinen Agios Antonios'un ışıltılı kilisesinde konser. Kalabalık Istiklâl Caddesi’ndeki Aziz Antoine Kilisesi Istanbul'daki en büyük Roma Katolik kilisesidir ve şehirde yaşayan Italyan toplumuna hizmet etmek için inşa edilmiştir. Noel ve Yılbaşı döneminde Istanbul'un büyüleyici kiliseleri kesinlikle ziyâret edilecek en iyi yerlerden biri. Dekorasyon, ışıklandırma, keyifli iyi niyetli ziyaretçiler, bunlardan birine girdiğinizde Noel ruhunu hissettirir.
  • Cupcake & Cocktail imalathanesi Yılbaşı kutlamalarının ayrılmaz bir parçasıdır ve bu tatlılar kalori yerine sevinç içerir! Santa & Academy of Culinary Arts (Mutfak Sanatları Akademisi) işbirliğiyle, tatlı severlere güzel Yılbaşı kokteyl tarifleri ve bayramlık cupcake reçeteleri veriliyor.
  • Boğazın üzerinde havai fişekler: Istanbul'da Yılbaşı Gecesi kutlaması için saat 00:00’a geldiğinde, devasa bir gösteri, şehrin gökyüzünü saran renkli havai fişeklerle başlıyor. Binlerce havai fişek geceyi gündüze çeviriyor ve etkileyici bir coşkuyla yeni yıla hoş geldin diyor. Bu şovun tadını temel olarak her yerde çıkarabilirsiniz ancak Boğaz civarında, tercihen Ortaköy’de veya Boğaz turu yapan teknelerden birinde olmak en iyisidir. Muhteşem gösterinin tadını çıkarın ve sayabileceğiniz havai fişekler kadar dilekler tutun!
  • Yeni Yıl Partisi Bollywood: XLarge Club (https://xlargeclub.com.tr/) ve Istanbul'un diğer birçok gece kulüpleri, eşsiz etkinliklerle Yeni Yıl sevinci ve Bollywood filmlerinin enerjisi ile benzersiz Yılbaşı partileri garanti eder!Yeni yılı kendinden geçiren danslar, renkli atmosfer ve tanınmış DJ'ler ile karşılayacaksınız!
  • Yılbaşı konserleri, performanslar ve Gala Gecesi her yerde yapılıyor: Istanbul'da, partilerin şehrinde, yeni yıla girilen gecede yatağınıza uyumak için gitmeniz imkansız olurdu! Çünkü şov gece yarısından sonra da devam edecek... Birçok ünlü şarkıcı ve DJ'ler sizlere unutulmaz eğlenceli ve keyifli bir gece sunmak için sahnede bulunacak! Istanbul'da birçok kulüp ve otel değişik seçenekler sunacak: WOW Istanbul (https://wow-istanbul-hotel.h-rez.com/contact.htm) Hilton Convention Hall 1 ve Hall 2, KEMPİNSKİ ÇIRAĞAN Boğaz kıyısındaki efsane saray otel, iki restoranında Yılbaşı Galası düzenliyor, Tuğra ve Laledan'da “a la carte” akşam gala yemeği, caz ve pop konserleriyle ve Fumoir’da sabahın erken saatlerine kadar after party (www.kempinski.com). Ulus parkından Boğaza bakan ULUS 29 çok şık kulüp-restoran gece boyunca 700 TL fiyatında alkollü içeceklerle sınırsız yiyecek ve yemekler sunuyor (www.ulus29.com). W Hotel Istanbul, 19:00’da başlayan yemekli harika bir parti düzenliyor ve ünlü DJ'ler gece yarısından sabah saat 5.00’e kadar müzik çalacaklar. Sınırsız alkollü akşam yemeği için fiyat 500 TL'de çok uygun. Bunun yanında oraya çok yakın olan ve kaçırmamanız gereken popüler ve canlı bir bölge olan Beşiktaş’ın da tadını çıkarabilirsiniz (https://www.marriott_com/hotels/travel/istwh-w-istanbul/).
  • Akşam yemeği ve şov ile birlikte bir Boğaz Tekne gezisinde seyir özellikle Yılbaşı Gecesi için önerilir. Osmanlı saraylarının ve lüks villaların önünden geçmenin yanı sıra, Istanbul'un gece hayatının manzarasını seyrederken, gece yarısı Boğazın ortasında, ışıklandırılmış köprü ve harika havai fişeklerin arasında, 2019’a hoş geldin demek için en iyi noktada olacaksınız! (http://www.bosphorustour.com/New-Year-Eve-Cruise-in-istanbul-2018.html).

Elbette bu özel geceyi evde ya da özel partilerde geçirmeyi tercih eden pek çok kişi var ama Istanbul'un tüm mekanlarının her zaman dolu olduğu büyük bir nüfusu var. Bu nedenle rezervasyonunuzu zamanında yapmanızı ve geceyi bir turist kapanıyla geçirme riskiyle birlikte bir sempte veya restorana gitmemenizi tavsiye ederiz. Bu yüzden umut, aşk, eğlence ve heyecan dolu harika bir Yeni Yıl için geri sayıma başlayın! IYI SENELER!

 

 

 

 


Websitesi için tıkla